יום חמישי, 19 בספטמבר 2013

עובדות חשובות על הרעלת אלכוהול

שתייה מופרזת עלולה להיות מסוכנת לבריאות בכל גיל. הרעלת אלכוהול היא מצב רפואי מסובך ומסוכן. הקפידו לשתות בצורה חכמה ולא להגיע למצבים של התייבשות, הקאה או אבדן שליטה. אם אחד החברים שלכם מפריז בשתייה ומגלה תסמינים של הרעלה או התנהגות לא שגרתית יש להפסיק מיד את צריכת האלכוהול. אם אנכם בטוחים מה כדאי לעשות או האם יש צורך ברופא, גשו אל הברמנים או אל מנהל הבר. במהלך כל קורס ברמנים תלמדו גם אודות הסכנות של האלכוהול וההתמודדות עמן.

יש אנשים שצוחקים על התנהגות של אחרים כשהם שיכורים. הם בטוחים כי מדובר בהלצה. חלק אפילו נוהגים להגיע במודע למצב של הקאות או עילפון. חשוב להבהיר כי מצבים של שאיפת קיא לריאות עד חנק, אי ספיקת כבד או כשל נשימתי, אינם משעשעים כלל. הרעלת אלכוהול עשויה לגרום למוות.  

סכנות של הרעלת אלכוהול

כאשר צריך לפנות לעזרה יש לעשות זאת במהרה. אל תמתינו אפילו רגע. עדיף יהיה לראות התאוששות בדרך לבית החולים ולשנות כיוון על פני צפייה בהידרדרות המצב בחוסר אונים. מיתוסים נפוצים על התפכחות באמצעות קפה שחור, מקלחת קרה, שינה ארוכה או הליכה ממושכת, לא יוכלו לספק מענה במצבים של הרעלת אלכוהול. אלו רק מיתוסים וזה לא באמת עובד.

כאשר האדם נכנס למצב של הרעלת אלכוהול, מערכת העצבים נפגעת ומדכאת את הנשימה ואת רפלקס ההקאה. במצבים חמורים הגוף נכנס לתרדמת עקב מחסור בחמצן או נחנק כתוצאה משאיפת קיא אל הריאות. נדגיש כי הקאה במהלך שכרות מסוכנת. כאשר האדם שמולכם מקיא, יש לוודא כי הדבר לא נעשה בצורה המאפשרת את שאיפת הקיא אל הריאות.

סימנים של הרעלת אלכוהול אשר דורשים טיפול מיידי : הקאות, נשימה איטית או לא סדירה, חום גוף נמוך, חיוורון, כיחלון, בלבול נפשי, אבדן הכרה. שימו לב, אדם שיכור אשר אבד את הכרתו עלול למות. אם יש חשד כי מדובר בהרעלת אלכוהול יש לפנות מיד אל צוות המקום ולהזעיק עזר רפואית.


שתיית אלכוהול מהווה כיום חלק בלתי נפרד מאורח החיים. אין כל צורך להימנע מאלכוהול לחלוטין. כל שיש לעשות הוא לגלות אחריות ולהימנע מאבדן שליטה או הגזמה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה